İzlanda Bjarnarflag 5 MW Jeotermal Enerji Santrali İnşaatına Başladı

20.03.2018 00:31 | 659 | Erkan Sancak (CFO)
İzlanda Bjarnarflag 5 MW Jeotermal Enerji Santrali İnşaatına Başladı

İzlanda Bjarnarflag 5 MW Jeotermal Enerji Santrali İnşaatına Başladı

İzlanda ulusal enerji şirketi (GEG) Landsvirkjun'un Bjarnarflag da bulunan jeotermal enerji santral tesisi 1969 yılından beri faaliyette olup şu anda yenilenme sürecine geçmiştir. Yenileme sürecinde yedek bir arka basınç türbini ve jeneratör almak üzere bir sözleşme imzanladı. 

Eski tesis, üretimde bir düşüş yaşarken, İzlanda'nın Kuzeyindeki Myvatn bölgesi için güvenilir ve önemli bir güç kaynağı olmuştur.

Bölgede ilgili faaliyetlere herhangi bir müdahale olmadığından emin olmak için, özellikle yerel ısıtma tesisinin işletilmesi ve Myvatn'deki jeotermal spa işletmesine su temini ile ilgili olarak, gerekli düzenlemelerin yapılması için inşaat çalışmaları devam etmektedir.

Geg Proje Yöneticisi Sigurdur Kristinsson “GEG, bu proje üzerinde çalışmaktan gurur duyuyor ve bu tarihi tesisi ekipmanımızla tam üretim potansiyeline geri getirmek için için çalışıyoruz.” dedi.

Henüz önemli bir tarih parçasını temsil eden 1934 yılında inşa edilen tesisin eski donanımına ne olacağı konusunda alınan bir karar yok. Başlangıçta Landsvirkjun'un tesislerinde depolanacak, ancak İzlanda'daki ilk jeotermal santralinin vitrini olarak kullanılacak planlar var.

Proje ile ilgili detaylar:  http://www.geg.co.uk/geg-wins-contract-to-supply-geothermal-power-plant-iceland/

Kaynak

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler