Çinli Şirket Kaishan Holdings Kenya’da 500MW Jeotermal Enerji Üretmesi Bekleniyor

27.01.2018 15:18 | 835 | Erkan Sancak (CFO)
Çinli Şirket Kaishan Holdings Kenya’da 500MW Jeotermal Enerji Üretmesi Bekleniyor

Çinli Şirket Kaishan Holdings Kenya’da 500MW Jeotermal Enerji Üretmesi Bekleniyor

 

Kenya’da Çinli bir şirket, önümüzdeki ay içinde Narok İli'nde jeotermal enerji arama ve delme çalışmalarına başlayacak.

Kaishan Holdings Group'un projesinin elektrik maliyetini düşürmesi ve iş olanağı yaratması bekleniyor.

Şirket başkanı Sayın Kevin Cao, jeolog ve Enerji bakanlığı yetkililerinin eşliğinde, Narok Valisi Samuel Tunai ile Salı günü yaptığı açıklama öncesinde bu görüşmeyi görüşmek üzere bir araya gelen bir heyet arasında yer aldı.

Şirketin 500MW jeotermal enerji üretmesi bekleniyor.

Toplantıdan sonra konuşan Sn Tunai, şirketin Suswa South-Magadi-Shompole buhar alanlarında buhar kuyuları açacak yeşil ışığa sahip olduğunu söyledi.

ENERJİ

Enerji bakanlığının jeologu Bay Richard, jeotermal enerjinin ülkenin su seviyesinin düşmesine ve hidroelektrik üretiminin azalmasına neden olan kuraklık etkilerini hafifletmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Richard, "Bu proje başladığında halkımız için daha fazla iş olanağı yaratacak ve elektrik maliyetini düşürecek ve bu ülkede sanayileşmeye açılan bir kapı haline gelecek" dedi.

Bay Cao, jeotermal enerji santrallerinin buharın yer altına akmasına neden olan kuyuların pahalı sondajı nedeniyle ağır başlangıç ​​maliyetleri ile geldiğini, ancak enerji kaynağının uzun vadede daha ucuz ve daha güvenilir olduğunu, şirketin jeotermal enerji araştırmasında 60 yıllık deneyime sahip olduğunu söyledi.

Vali Tunai, önümüzdeki ay sondaj çalışması başladığında proje alanındaki toplulukların istihdam olanaklarından fayda sağlayacağını söyledi.

Kaynak

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler