Alaşehir Belediyesi ve Akça Enerji Arasında Jeotermal Santral Protokolü İmzalandı

21.02.2017 01:09 | 1097 | Admin
Alaşehir Belediyesi ve Akça Enerji Arasında Jeotermal Santral Protokolü İmzalandı

Alaşehir Belediyesi, Akça Enerji A.Ş. ve Santral yapımını üstlenen Ormat arasında Baklacı Jeotermal Enerji Santrali kurulumu için protokol imzalandı. 

Alaşehir Belediyesinin MTA'dan almış olduğu jeotermal ruhsatını Akça Enerji A.Ş.'ye ihale yoluyla devretmesinden sonra uzun bir süredir devam eden saha araştırmaları ve sondajlar olumlu sonuç verdi ve santral kurulum süreci başladı. 

İmzalanan sözleşmeyle 2017'nin sonu itibariyle üretime geçmesi planlanan Baklacı Jeotermal Enerji Santrali 19,4 MWa kapasitede olacak şekilde tasarlanıyor.

Alaşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapılan protokole Alaşehir Belediye başkanı MHP’li Gökhan Karaçoban, Akça Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atlamaz, Akça Enerji Genel Müdürü Hakan Tekkaya ve santral yapımın üstlenen Ormat firması Türkiye yetkilisi Ali Cansun, Alaşehir Belediye Meclis üyeleri katıldılar.  Akça Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atlamaz, protokol sonrası yaptığı konuşmada, projenin ayrıntılarını paylaştı. Belediye Başkanı Gökhan Karaçoban ise projenin ve gerçekleştirilen protokolün Alaşehir ilçesine önemli ölçüde katmadeğer sağlayacağını ifade etti.

 

 

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kategorideki Diğer Haberler