Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016

Başlangıç Tarihi: 15.04.2016 09:00
Bitiş Tarihi: 15.04.2016 07:00
Yeri: Bilkent Hotel / ANKARA
Ekleyen: Admin | İzlenme: 1779
Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016

Düzenleyici Kuruluşların Mesajı

Değerli Delegeler, 

Bizler petrol sektöründe uzun yıllar edinilmiş tecrübe birikiminin mirasçısı olan iki kuruluş, SPE Türkiye (Society of Petroleum Engineers – Turkey Section) ve TMMOB Petrol Mühendisleri Odası (TMMOB – PMO) olarak, bu birikimimizi sektörümüzle ilgilenen tüm profesyonellere ve özellikle genç nesillere aktarmayı bir ödev olarak görüyoruz. Jeotermal Mühendisliği dalında da hatırı sayılır bir insan kaynağına ve teknik birikime sahip olduğumuzun farkında olarak, bu alanda da üstümüze düşen görevi Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016 ile yerine getirmek üzere yola çıktık.

Enerji portföyünde çok yüksek oranlarda fosil yakıtların ithalatına bağımlı olan Türkiye’mizde Jeotermal Kaynaklar’ın önemi ancak son yıllarda anlaşılmaya başlamıştır. Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016 ‘yı hayata geçirme kararı almamızın arkasında, iki kuruluşumuzun ve ülkemizdeki değerli uzmanların birikimini bir potada eritip, gün boyu masaya yatırılacak sorunlara en geçerli çözümlerin üretilmesi niyeti bulunmaktadır. Jeotermal sektöründe teknik konuların olduğu kadarıyla değil, olması gerektiği gibi ele alınması en temel hedefimizdir.

Organizasyon ve danışma kurulumuzdaki değerli isimlerin titizlikle tek güne sığdırdığı programımızın jeotermal sektörüne ve katılımcılara son derece faydalı olacağına yürekten inanıyor, sizleri içtenlikle bu etkinliğe katılmaya ve katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016’da, Ankara ‘da görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla

Mehmet KUL
Petrol Mühendisleri Odası,
Yönetim Kurulu Başkanı

Murat Fatih TUĞAN
SPE Turkey Section, 
Yönetim Kurulu Başkanı

 

Düzenleme Kurulu’nun Mesajı

Türkiye jeotermal enerji potansiyeli artan bir hızla büyümektedir. 2008 yılında 30 MW olan jeotermal güç üretim kapasitesi Ocak 2016 tarihi itibariyle 635 MW’a ulaşarak, Dünyada 8. sıraya yükselmiştir.

Ülkemizin enerji ihtiyacı her geçen gün artmakta olup enerji açığının kapatılması, özellikle de yenilenebilir ve çevre dostu kaynaklardan karşılanması yönünde ciddi çalışmalar yapılmaktadır. 15 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da düzenlenmesi planlanan Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016’da ülkemiz için en önemli yenilenebilir kaynaklardan birisi olan jeotermal enerjiden ülke menfaatleri dikkate alınarak, verimli şekilde yararlanılmasına katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

Diğer enerji kaynaklarıyla karşılaştırıldığında jeotermal enerjinin çevre dostu bir enerji olduğu bilinmekle beraber, jeotermal kaynak kullanımının çevreye ve insan yaşamına olan olumsuz etkilerini azaltacak yöntemlerin geliştirilmesi de önem arz etmektedir.

Jeotermal Enerji alanındaki araştırma ve çalışmaların ele alınacağı Sempozyumda, Jeotermal kaynakların aranmasından işletilmesine kadar olan geniş bir yelpazede deneyimlerin ve bilgilerin paylaşılması öngörülmektedir.

Jeotermal Kaynaklar Sempozyumu 2016’yı hep birlikte gerçekleştirmek üzere destek vermeye davet ediyor ve katılımınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Fatih Güler 
Sempozyum Düzenleme Kurulu Adına

 

Düzenleme Kurulu

Fatih GÜLER - Başkan
Mustafa Erkin GÖZEL - Sekreter
Veli Volkan ÜSTÜN - Sayman
Nurhan TEKAYAK - Üye
Vedat KAPLAN - Üye

Danışma Kurulu 

Prof. Dr. Abdurrahman SATMAN
Prof. Dr. Mustafa ONUR
Prof. Dr. Mahmut PARLAKTUNA
Prof. Dr. Serhat AKIN
Prof. Dr. Niyazi AKSOY

 

08:30-09:30 Kayıtlar
09:30-10:00 Sempozyum Açılış
10:00-10:30 Keynote: Dünya'da ve Türkiye'de Jeotermal Enerji - Hedefler & Politikalar
10:30-10:45 Kahve - Çay Arası
10:45-12:45 Panel: Türkiye'de Jeotermal Enerjinin Bugünü ve Geleceği
12:45-13:00 Sponsorluk Teşekkürleri
13:00-14:00 Öğle Yemeği
14:00-15:30 Salon I: Mevzuat, ISGÇ ve Sürdürülebilirlik
Salon II: Arama, Üretim ve Rezervuar
15:30-16:00 Kahve - Çay Arası
16:00-17:30 Salon I: Enerji Üretimi, Ekonomisi ve Politikası
Salon II: Sondaj ve Kuyu Tamamlama
17:30-20:00 Kokteyl
 

 

 

Sempozyum Yeri
Sempozyum Ankara Bilkent Otel'de yapılacaktır.

Dil
Sempozyum resmi dili Türkçe ve İngilizcedir. Türkçe'den İngilizce’ye ve İngilizce’den Türkçe’ye simultane çeviri yapılacaktır.

Konaklama, Ulaşım ve Transfer
Konaklama için, Sempozyumun yapıldığı beş yıldızlı Bilkent Otel’den rezervasyon yaptırılmıştır. Rezervasyon yaptırmak isteyen katılımcılarımızın Valör Kongre Organizasyonları'na başvurmaları gerekmektedir.

Yurtiçi veya yurtdışından Ankara'ya ulaşmak için uçak bileti talebinde bulunan ve hem havaalanı-otel arasında transfer, hem de şehir içinde araç kiralamak isteyen katılımcılara Valör Kongre Organizasyonları ile hizmet verilecektir. Talepte bulunmak isteyen katılımcılarımızın Valör Kongre Organizasyonları'na başvurmaları gerekmektedir.

Vize
Yurtdışı katılımcılarına, kayıt formu ile birlikte kayıt ücretini yatırdıklarını gösteren banka dekontu fotokopisini Düzenleme Kurulu'na ulaştırdıkları takdirde rahat vize alınabilmesi amacı ile resmi davet mektubu göderilecektir. Bu durumda katılımcılar, ülkelerindeki en yakın Türk Büyükelçiliği/ Konsolosluğu'na başvuracaktır.

Banka ve Döviz İşlemleri
Bütün döviz işlemleri bankalarda, döviz bürolarında, otellerde ve havaalanında yapılabilir. Uluslararası kredi kartları (Visa, Diners, MasterCard, American Express, vb.) geçerlidir.

İklim
Sempozyum tarihinde Ankara'da ortalama hava sıcaklığı gün içinde ortalama 16-25°C, gece ise ortalama 6-13°C civarındadır.

 

reklam

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için [ÜYE OL] tıklayabilirsiniz. Üyemiz iseniz [GİRİŞ] yapabilirsiniz.

Kalan Zaman

Bitmistir!

reklam

reklam

reklam

reklam

reklam